AKTUALNOŚCI

2020-11-05 17:16

Iga Świątek na Legii: Ten sukces to dopiero początek

Autor: PG

Iga Świątek spotkała się z dziennikarzami na stadionie Legii Warszawa. O godzinie 12:00 na stadionie Legii Warszawa rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem zwyciężczyni Rolanda Garrosa - Igi Świątek. Było to pierwsze spotkanie tenisistki z przedstawicielami mediów w Polsce po odniesieniu historycznego sukcesu.

W konferencji udział wzięli także prezes Dariusz Mioduski, Renata Kaznowska, wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Jacek Pawlak, prezydent Toyota Motor Poland, a także sztab szkoleniowy Igi Świątek. Prezes Dariusz Mioduski zapowiedział utworzenie na kortach Legii sekcji funkcjonującej na międzynarodowym poziomie, na którym jedyna polska zwyciężczyni turnieju wielkoszlemowego będzie przygotowywać się do zawodów.

 

- Powoli to wszystko do mnie dociera. Potrzebuję jeszcze trochę czasu, by spojrzeć na ten sukces z odpowiedniej perspektywy. Jestem szczęśliwa i oszołomiona. Mam nadzieję, że po powrocie z wakacji dotrze do mnie, że wygrałam Wielkiego Szlema - rozpoczęła Iga Świątek

 

Podczas konferencji prasowej prezes Dariusz Mioduski mówił o rozwoju sekcji tenisa w Legii Warszawa. 

 

- Cała legijna rodzina jest dumna z osiągnięcia Igi i wszystkich osób, które brały udział w tym sukcesie. Masz wokół siebie fantastyczne osoby, które są podstawą sukcesu. Muszę przyznać, że gdy oglądałem wraz z rodziną finał i widziałem łzy wzruszenia w oczach mojej żony i córki, pojawiły się u mnie dwie refleksje. Pierwsza - ten sukces to nie koniec, a dopiero początek. Czasem łatwiej jest osiągnąć sukces niż go później utrzymać. Z całym zespołem jesteście w stanie to osiągnąć - powiedział prezes Dariusz Mioduski.

 

- Druga refleksja dotyczy wykorzystania tego, co się stało. W Polsce po Adamie Małyszu, po Robercie Lewandowski, po Agnieszce Radwańskiej mamy kolejną osobę, która może stać się inspiracją dla młodego pokolenia. Jako Legia przygotowaliśmy się do tego. W zeszłym roku podjęliśmy decyzję, by jako klub zaangażować się w tę dyscyplinę. Nie jako zewnętrzne osoby pod marką Legii, lecz jako cały klub. Powołaliśmy sekcję tenisa, która została już zarejestrowana. Na bazie kortów Legii przy Myśliwieckiej chcemy stworzyć ośrodek z prawdziwego zdarzenia, w którym znowu zacznie funkcjonować życie tenisowe na międzynarodowym poziomie. Rada Miasta zgodziła się, jesteśmy na ostatnim etapie formalności. Mam nadzieję, że niedługo stworzymy miejsce, które będzie nowym domem Igi, w którym będzie ona mogła przygotowywać się do kolejnych wyzwań. W tym miejscu będziemy mogli wychowywać też kolejne pokolenie tenisistów w Polsce. Takie jest moje marzenie i jako Legia chcemy w tym zakresie wspierać Igę i wszystkie osoby z otoczenia zawodniczki. Gratuluję wszystkim tego wielkiego sukcesu i życzę powodzenia na dalszym etapie kariery - zakończył prezes Dariusz Mioduski.  

 

 

Oprócz poważnych tematów, znalazł się też czas, by zdradzić kulisy turnieju. Iga Świątek opowiedziała m.in. o swoich relacjach z idolem - Rafaelem Nadalem. - Osobiście jescze się nie spotkaliśmy, ale mam nadzieję, że do tego dojdzie i dostrzeże on potencjał w tej relacji (śmiech). Jestem wielką fanką Rafy. Przed pierwszym meczem, podczas rozgrzewki grałam w piłkę i ochroniarz Rafaela powiedział, żebym przestała, a Rafa machnął ręką i powiedział, żebym dalej grała. Ja to doceniam (śmiech) - powiedziała tenisistka. 

 

Pełny zapis konferencji prasowej poniżej:

 

 

 

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA TENNIS SCHOOLS
Legia Tennis Schools

Liczba zawodników: 69

Liczba lokalizacji: 1

Liczba drużyn: 13

zobacz całą mapę
Legia Tennis Schools na Instagramie